Tunuslu kızlar “cihad seksi” için Suriye’ye götürülüyor!

20 Eylül 2013 16:05:07
Tunus İçişleri Bakanı, Tunuslu kimi kadınların ‘cihad nikahı’ amacıyla Suriye’ye gittiklerini ve hamile olarak ülkeye döndüklerini söyledi. Tunus Müftüsü Şeyh Osman Battıh bir süre önce, 13 Tunuslu genç kızın kandırılarak Suriye’deki militanlara ’seks hizmeti’ vermek için bu ülkeye götürüldüklerini söylemiş, bu durumu, ’bir tür fuhuş’ olarak nitelendirmişti.
 
İçişleri Bakanı Cedo, televizyonlarda canlı olarak yayımlanan meclisteki soruşturma oturumunda şöyle konuştu: “Silahlı gruplar, onar, yirmişer, yüzer gruplar halinde giden Tunuslu kadınlarla sex yapıyor ve sonra bu kadınlar ülkeye geri dönüyor. ‘Cihad nikahı’ adı altında yapılan bu seks seferlerine hiç bir şey demeden sessiz kalıyoruz.”
 
Lütfü Bin Cedo konuşmasını şöyle sürdürdü: “Mart ayından bu yana birçok Tunusluya Suriye’ye gitmemeleri için engel olduk. Bu süre zarfından Tunus’lu gençleri gruplar halinde ve ’cihad’ adı altında Suriye’ye götürmek isteyen 86 kişiyi tutukladık.“
 
Bin Cedo yaşanan bu olayların kendisini hayrete düşürdüğünü ve Tunuslu birçok insan hakları derneğinin eleştirileri üzerine Tunuslu gençlerin Suriye’ye geçmesine engel olduklarını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: “Gençlerimizi Suriye’de savaş saflarında öne alıyorlar, onlara yağmalamayı ve kötü şeyleri öğretiyorlar.”
 
Ağustos ayında da, Kamu Güvenliği Başkanı Mustafa bin Ömer, ülkenin doğusunda El Kaide bağlantılı bir ’cihad seksi’ çetesini çökerttiklerini açıklamıştı.
 
Fetva Vahabi din adamlarından 
 
Vahhabi müftülerin verdiği “Cihad Nikahı” fetvasından sonra Arap ülkelerinden birçok kadının Suriye’de savaşan muhaliflerin cinsel ihtiyaçlarını gidermek için Suriye’ye gittikleri belirtiliyor. Özellikle El Nusra gurubunda savaşanların cinsel ihtiyaçlarını gidermek için Tunus’tan kadınların Suriye’ye gittikleri belirtildi.
 
“Preess Haber”in verdiği habere göre, Suudili müftü al-Ureyfi’nin fetvasından sonra Suriye’ye giden kadınlardan biri olan “Ummu Mutab” ve “13 yaşındaki “Ummu’l Bara” en çok cihad nikahı yapan kadınlar arasında. Habere göre, özellikle Ummul Mutab’ın yüzlerce cihad nikah’ı yaptığını ve bu şekilde Vahhabi müftüsünün de vadettiği gibi cennete gitmek istediğini söylediğini kaydediyor.
 
Bu arada Tunuslu yazarlardan Vahhabi müftülerinin fetvalarına sert tepkiler gelmeye de devam ediyor. Tunuslu yazar er-Refig “Vahhabi müftüleri cihatçıları çok seviyorlarsa önce kendi kızlarını göndersinler” diyerek olaya tepki gösterdi.
 
Başka ülkelerdeki kadınların ’cihad nikahı’ için Suriye’ye gitmesi için fetva veren Suudlu Müftüler, diğer taraftan özellikle Ürdün’deki kamplarda çaresiz durumda yaşayan ailelerin 10-12 yaşlarındaki küçük kızlarını 1000-1500 sterline satın alarak, cinsel istismarlarını artırmış durumdalar. BBC’nin bir süre önceki haberine göre bu küçük kızlardan biri, dedesi yaşındaki bir adamın akla hayale gelmeyecek cinsel işkenceler uyguladığını belirterek, şu anda bedeninin her yerinin morluklara dolu olduğunu söylüyor. (BasNews)
Okuyucu Yorumları
Toplam 0 Yorum

Yorum yapın

İsim:

E-Posta:

Yorum:

Güvenlik Kodu:
Kodu Yenile

Copyright © 2012 - All rights reserved
Vertex Yazılım